עדן מתתיהו

TAKE 5

טכניקה: אפליקציה, וידאו.

טייק 5 [Take 5]היא אפליקציה (יישומון) לדחיין.

מאז ומתמיד הייתה לי נטייה לדחות דברים לרגע האחרון. במהלך לימודיי האקדמיים גברה אצלי המודעת לדחיינות שלי, והרגשתי צורך לחקור ולהבין לעומק למה אני מתנהלת בצורה כזו, לעומת אחרים.

שאלות סביב ניהול זמן לקוי, חוסר אחריות, משמעת עצמית נמוכה, הפרעות קשב וריכוז, יכולת פחותה לסדר ולארגון, פרפקציוניזם ועוד עלו וצפו. גיליתי שכל הגורמים שמניתי איכשהו קשורים זה בזה, וכולם קשורים בי, בדחיינות שלי.

החלטתי שאני מתמסרת לאתגר הזה, משנה הרגלים, מפסיקה לדחות ונרתמת לפתח אפליקציה לדחיין, שמטרתה הקניית הרגלים חדשים ומעבר מידיעה לעשייה. לא די בארגון משימות בצורה מסודרת ונוחה לשימוש, יש צורך גם ביצירת חוויה פעילה של המשתמש. האפליקציה מעודדת שימוש אינטראקטיבי, ושמה דגש על חוויית המשתמש מרגע כניסתו לאפליקציה ובמהלך השימוש בה.

הצורך באפליקציה המותאמת אישית לכל משתמש מעוגן במחקרים שמהם עולה כי רוב המשתמשים אינם מתמידים בשימוש באפליקציות השונות מכיוון שחוויית המשתמש אינה אטרקטיבית או משמעותית דיה.

Take 5 נוצרה בדיוק מתוך צורך זה. בעזרת שאלון דינמי למשתמש, האפליקציה תוכל להתאים ציר זמן אישי לכל משתמש, ועליו כלל המטלות. ככל שהמשתמש יענה על יותר שאלות, כך תוכל האפליקציה לשפר את התאמת הצרכים למשתמש, וליצור חוויה אחרת, יעילה ופרודוקטיבית יותר.

המשימות יוצגו לפי גודל ודחיפות על ציר הזמן, וייווצר אווטאר אישי למשתמש שיהווה אלטר-אגו לא דחיין שלו, שילווה את המשתמש לאורך השימוש כולו, ויעדכן ישירות לנייד על התקדמות, בלי צורך להיכנס לאפליקציה. ההתרעות לביצוע משימות יופיעו בכל פעם בצורה שונה, מגוונת וחכמה כדי לשמור על גורם ההפתעה ולאפשר חוויית משתמש מושכת ומשמעותית.

המעבר מידיעה לעשייה מתבסס על שיטת "חוק חמש השניות" שפיתחה המנטורית ואשת התקשורת מל רובינס. 

____________________________

0544291134

Edenm200@gmail.com

https://dribbble.com/edenm200

מנחה: מורן עין-דור