נופר עטרי

אקוצנטריות

טכניקה: סטופ מושן, כרזות דיגיטליות.

משבר האקלים כבר כאן, ואנו עדים לתופעותיו: חום קיצוני, שיטפונות, מִדבוּר, אוויר מזוהם, הכחדת חיות ועוד. העולם נמצא בשינוי מתמיד – מאז המהפכה התעשייתית הוגבר הניצול של משאבי טבע, ועלתה דרמטית פליטת גזי החממה, המערכות האקולוגיות קורסות, והתוצאות ניכרות היטב מכל עבר. הגיע הזמן לשים קץ להמשך ההרס הקולוסאלי של משאבי הטבע בידי האדם, ולשם כך האנושות כולה חייבת להתעורר ולשנות את סדרי העדיפויות – עכשיו!

אקוצנטריות היא גישה המעמידה בראש סדר העדיפויות את שמירת האיזון האקולוגי.

"המרד בהכחדה" היא תנועה עולמית הפועלת להעלאת המשבר האקלימי והאקולוגי ללב סדר היום העולמי, במטרה לחייב ממשלות לבצע את המהלכים ההכרחיים לבלימה ולצמצום ההשפעות ההרסניות של הנזקים האקולוגיים.

הפרויקט הוא קמפיין דיגיטלי המורכב מסדרה של סרטונים וכרזות עבור תנועת "המרד בהכחדה". הקמפיין מופץ ברשתות החברתיות, ומטרתו להגביר את המודעות העולמית למשבר הסביבתי וכך לרתום את הציבור הרחב למאבק.

קהל היעד של הפרויקט נגזר מניתוחו של ד"ר ג'ונתן מרוויס – פילוח קבוצות באוכלוסייה לפי צורכיהן ובעשייתן. הפרויקט התמקד בפילוחים אלו: קהל מעורב, אינו יציב בעשייתו, קהל מודע וקהל אדיש.
הקמפיין משתמש בטיפוגרפיה ברורה, נקייה וישירה, ומשלב הצגה חזותית של מידע (אינפוגרפיקה) – במקרה זה מידע כמותי המאויר על הגוף האנושי – כדי להדגיש שמדובר במידע הנוגע בנו, בבשרנו, ואין אפשרות להתעלם ממנו, הוא נוכח כאן ועכשיו.
האסטרטגיה היא ממודעות לתודעה, מתודעה לפעולה. עכשיו!

צילום: אוקסנה קפלן וגל חג'ג'

איפור: עמית יעקב, ענבר גולדברג ורעות נמשיץ

עוזר הפקה: אור לוי
משתתפים.ות בצילומים: גילה עדן, מאי קאוומורה, איתי עטרי, משה יעל, ורד עטרי, דניאלה פוקס, רעות נמשיץ', נעה ארבל בוזגלו, ערן כספי, עמית יעקב, מיתר עמרם, אור לוי, גל חג'ג', משי ברנע, שני אנגל, ערן אפלבוים, אודי גרימברג, רונן לוי, עינת לוי, יוסי חטב וג'ימי השומר.

_______________________________

אינסטגרם: xr_extinction.rebellion@

פרוטפוליו: Nilufar-design.com

nofaratari@gmail.com

מנחה: אנקטי אשכנזי