מיתר עמרם גלר

הומי - HOMEY

טכניקה: איור, אפליקציה.

Homey היא אפליקציה (יישומון) התומכת רגשית בזוגות המתקשים להביא ילדים לעולם ומצויים בטיפולי פוריות מתמשכים.

ממחקרים עולה כי מדובר בתהליך ארוך ומורכב המצריך מעקב, תקשורת ושיתוף מידע מתמיד, אך בשל רגישות הנושא והאינטימיות הנלווית לו, זוגות אלה מוצאים את עצמם פעמים רבות במצבי לחץ וחרדה. 

כל אחד מבני הזוג מגיב אחרת לסיטואציה, ופעמים רבות התהליך מרחיק בין בני הזוג ופוגע במערכת היחסים ביניהם, דווקא בתקופה שבה התמיכה, התקשורת הבין-זוגית ושיתוף הפעולה חשובים מאין כמותם. 

במקרים רבים, הקושי נובע מחוסר ידע על הנושא ומהיעדר רשת תומכת רגשית. לכן יש צורך בהכוונה בתהליך, בהכלה ובתמיכה נפשית. האפליקציות הקיימות כיום פונות רק לאישה או רק לגבר, וממלאות צורך טכני בלבד, בהתעלם מהמרכיב הרגשי.

Homey נוצרה בדיוק בשל כך: האפליקציה תאפשר לבני הזוג תקשורת מתמדת, מעקב, ניידוּת, שמירת מידע, שיתוף ותזכורות שונות בהתאם לצורכי הטיפול. נוסף על כך, האפליקציה משלבת בתוכה באופן אינטגרלי ופעיל מערכים של תמיכה רגשית, שיתוף זוגי, הפעלת מעגלי תמיכה ועידוד. 

Homey בנויה בהשראת סדרת משחקי המחשב The Sims, כבית חמים בעולם וירטואלי, המקל על זוגות להתמודד עם התהליך במקום אישי ופרטי משלהם, ובסביבה ניטרלית ובטוחה.

הזוגות ימצאו באפליקציה את כל המידע הרלוונטי והייחודי לתהליך שלהם, ויוכלו, נוסף על תיאום פעילויות והחלפת מידע באופן שוטף, גם לפרוק תסכולים, לשאול שאלות, לקבל עצות המותאמות לאופי המערכת הזוגית שלהם ואף לפגוש זוגות שהתנסו בתהליכים דומים.

האפליקציה לומדת את אופי המשתמשים וצורכיהם על ידי שאלון דינמי, רפואי ואישי המוצג בפתיחה. היא נעה בין מסכי תלת-ממד לדו-ממד בהתאם למורכבות ולכמות הטקסט כדי להקל על המשתמש.

בכדי להיות עדכנית, לפני בדיקה ולאחריה הזוגות יקבלו הודעה הבודקת את מצבם הרגשי. בהתאם לתשובה, האפליקציה תוכל ללמוד את בני הזוג ותציע להם מגוון אופציות להתמודדות התואמות את מצבם ואופיים.

תודה ל:

נופרת, אחות יועצת פוריות

אסתי שיינפלד יצחקי

ד"ר חנה גילאי גינור , פסיכולוגית קלינית

תודה מיוחדת לכל הזוגות המקסימים שהשתתפו בראיון והסכימו לשתף אותי בחוויה האישית. 

_______________________________

0542080879

meitargeller@gmail.com 

פייסבוק: Meitar Amram Geller 

אינסטגרם: meitook_graphic_designer

מנחה: דורי אורין