מאי קוואמרה

אישונִי [ISSHONI]

טכניקה: סוליד, תבנית, קרמיקה.

אני מגיעה ממשפחה מעורבת. אימא ליאורה שמוצאה מממלכת מרוקו ואבא אקילה מיפן, ארץ השמש העולה. הארוחות המשפחתיות אצלנו הן שילוב של שני העולמות. שפע של אוכל כיאה למרוקאים גאים, מוגש בצלחות יפניות קטנות שממלאות את השולחן בצבעוניות מדהימה.

אחת הארוחות המסורתיות ביפן נקראת יאקיניקו. זוהי ארוחה שכל הסועדים בה משתתפים גם בהכנתה. כולם יושבים סביב השולחן, ובמרכזו מוצבת פלטה חמה, ומכינים את האוכל יחד תוך כדי ארוחה. 

בפרויקט שלי יצרתי סדרת כלים מקרמיקה לארוחה שיתופית בבית ישראלי.

החלק הראשון בסדרה הוא פלטה חשמלית מודולרית, המורכבת משכבות עובי שונות שיוצרות את הבדלי החום. לכל חלק בפלטה יש טקסטורה שונה. כל טקסטורה תכתיב ותמחיש למשתמשים את עוצמת החום של אותו חלק.

החלק השני מורכב מצלחות בעלות שני מפלסים, מפלס אחד להנחת האוכל והמפלס השני מיועד לרוטב. הצלחות קטנות כדי שלא נעמיס עליהן אוכל, אלא יאפשרו את אכילת המזון בעודו חם, וגם אינו ספוג ברטבים.

החלק השלישי הוא כלי הגשה לבשר, בנוי גם הוא משני מפלסים: המפלס העליון משמש כמסננת, ועליו מניחים את הבשר החתוך. המפלס התחתון הוא קערה המיועדת להנחת ירקות חתוכים, בשר עם רוטב ועוד.

הפרויקט נועד להעצים את חוויית הארוחה המשפחתית, למתוח את משך הארוחה וליצור חוויה שבה כולנו מתנתקים לרגע משאר עיסוקינו, ומתמסרים לשהות משותפת בחברה, עם הקרובים לנו. 

___________________________

maikawamura123@gmail.com

אינסטגרם: maikawamura

פייסבוק: Mai Kawamura

מתוך אתר Goodesign

מנחה: מוריה אדר פלקסין