הילה שרון

מה קורה פה?

טכניקה: פרינט, פאטרן ציור ידני

בשנים האחרונות מתחוללות תמורות בתפיסת הנשיות, והיא מצויה במגמה מואצת של שינוי. ההנחה שלפיה נשים הן עדינות, מסתוריות ומטופחות אינה תואמת את בנות דור 

ה-Z. המודעות התרבותית והחברתית לנשים עוצמתיות, מובילות, בטוחות בעצמן, ובעיקר שאינן מתביישות, היא שגרמה, בין השאר, לחשיבה מחודשת על תפיסת הנשיות כעצמאית ומעצימה. 

הפרויקט מציב במרכזו את התפיסה החדשה, ובהשראתה מעביר מסר חשוב בדבר הנכחת הנשיות במרחב, בעוצמה, באופן שאינו מתנצל ובדרישה ברורה להכרה. 

מה קורה פה? הוא מדריך לנערה המתבגרת בשנת 2020.

המדריך מעוצב כמארז המכיל שבעה פרקים מופרדים, המאפשרים קריאה בלתי רציפה, התואמת את רוחו של דור ה-Z, אם כי מדובר בדור המכונה גם "דור המסכים", ואף על פי כן הבחירה היא במדריך פיזי, שאינו דיגיטלי, מתוך תחושה שבעידן שבו כל המידע עלינו חשוף ברשתות החברתיות – יש צורך באינטימיות.

בעוד שההגנה על הפרטיות היא משימה קשה בעת השימוש באינטרנט או באפליקציה, חפץ מוחשי עונה על הצורך ומאפשר אינטימיות ופרטיות של נערות, יחד עם העובדה שמדובר במארז שאמור ללוות את הנערות בתקופה חשובה בחייהן, ויהיה בעל ערך סנטימנטלי עבורן לאורך שנים רבות.

כל פרק במארז מתייחס לנושא מרכזי אחד בגיל ההתבגרות בשנת 2020: זהות, מערכות יחסים, שינויים גופניים והורמונליים, נשיות, מיניות,טיפוח וגלישה בטוחה ברשת. המדריך משלב טקסט אמין, מלווה, אינטימי ומעצים, המנוסח בגובה העיניים, ואינו מתחמק מעיסוק בסוגיות עדכניות, הרלוונטיות לקהל היעד. לטקסטים מתלווה עיצוב התואם את רוח בנות דור ה-Z, שפה ויזואלית המשלבת איורים גאומטריים, פאטרנים ידניים, הדגשות, וצבעוניות ברוח התקופה. השפה העיצובית מסייעת ביצירת חוויה של פנייה אישי, מרתקת ומנכיחה.

הרעיון התהווה ונוצר מתוך תפיסה שהסברה נכונה וחינוך מעצים, מכיל ובגובה העיניים הם המפתח לבניית דור עתיד של נשים בעלות עוצמה, שאפתניות, מובילות, נחושות, בטוחות בעצמן, במיניות שלהן ובנשיותן.

צילום וידאו: ערן בן עמי

שחקנית: ניצן חרמוני
בית דפוס: קופי פרינט, אופסט גלאור

מנחה: רחל דהן

ראיון עם הילה על הפרוייקט באתר פרוגי