דניאלה פוקס

נוּל גוף

טכניקה: אריגה, בניית נולי גוף.

נוּל גוף הוא מושג קיים, המתאר מצב שהגוף כולו מבצע את מלאכת האריגה. לכל אדם יש תרפיה אישית משלו. עבורי, זהו עולם האריגה, שנכנס לחיי לפני שנים אחדות, כשבן זוגי נפצע במלחמת "צוק איתן". המפגש שלי עם אמנות האריגה ועם מלאכת היד מגיע ממקום של צורך להתנתק לרגע ממרוץ החיים, ולהיות מרוכזת בפעולה שמאפשרת לי שקט נפשי וזרימה.

מחקרים מוכיחים כי מלאכת האריגה עשויה להקל על התמודדות עם פוסט-טראומה, פציעות, ואפילו אבל ואובדן. עצם בניית הנול היא פעולה המהווה חלק מתהליך ההחלמה.

פרויקט הגמר שלי מורכב מסדרה של אובייקטים אישיים, נוּלי אריגה, שבהם מוצג מפגש המחבר סיפור אישי עם עולם האריגה, דרך שימוש בחומר, במילה ובפעולה. ניסיתי להגיע עד לפרטים הקטנים ביותר של החוויה האישית שלי, בניסיון להפוך אותם לאובייקטים עיצוביים ייחודיים המתארים אותן חוויות.

כל נול מחובר לחלק אחר של הגוף ומבטא את המילה הספציפית שנבחרה. סדרת המילים משקפת את תהליך ההחלמה שלי בדרך הטובה והברורה ביותר. למילים סדר המציג תהליך – החל בטראומה וכלה בהחלמה – שקט-אירוע-תמתינו-איחוי-צלקת……..

הבסיס של כל נוּל עשוי עץ, הטקסט עשוי מנייר ומבטא חוויות אישיות, והחומרים שנבחרו הם גולמיים: חוטי צמר בצבעי גוף וחוטי טריקו.

בימוי: אמיתי חיון ורוני ויינר

צילום ועריכה: אמיתי חיון

____________________

fuxdaniella@gmail.com

מנחה: רחל דהן