אריאל מור קלמר

ערכת חילוץ ידידותית למשתמש

טכניקה: סוליד ויז'ואל, וידאו.

ערכת חילוץ וסימון לכודים במקרי אסונות, כגון רעידות אדמה וקריסת מבנים. 

הערכה מיועדת לאזרחים שאינם מיומנים בתחום החילוץ ונקלעים לאזור אסון. הערכה תמוקם במבנים ציבוריים ובבתים פרטיים במקומות אסטרטגיים ויציבים. הערכה מאפשרת מענה בסיסי וראשוני למקרים אלו, ועוצבה במטרה לאפשר תקשורת בהירה ומובנת עם המשתמש, מתוך הכרה בתחושת חוסר האונים של אזרח הנקלע לאזור אסון והבנה שבאפשרותו להציל חיים.

הערכה מתפרקת לתאים המסודרים היררכית לפי הצורך ואופן השימוש. 

התא הראשון מכיל אביזרי מיגון לאזרח המחלץ, להבטחת ביטחונו האישי. 

התא השני מכיל ערכת עזרה ראשונה בסיסית לטיפול ראשוני בלבד, וכך להנחות את המשתמש שלא לבצע הליכים רפואיים מסובכים שהנזק בהם עלול להיות רב מהתועלת.

התא השלישי מכיל כלים לחילוץ ולסימון לכודים לסיוע ישיר וכלים המשרתים את הצוותים המקצועיים עם הגעתם לשטח.

התא הרביעי מתפרק למושב המאפשר המתנה להגעת כוחות חילוץ ורפואה מקצועיים, בצורה נוחה- תא זה מתבסס על מחקרים מתחום הפסיכולוגיה ומדע התנהגות האדם 

מחקר אירועי חילוץ בסיטואציות אזרחיות עולה כי רוב הניצולים חולצו בידי אזרחים שאינם מיומנים, וששהו במקרה באזור האירוע, ובעיקר שכנים ועוברי אורח. במקרים רבים המחלצים השתמשו בכלים שאינם ייעודים לחילוץ – מגבה (ג'ק לרכב), רצועות קשירה לרכב (ראצ'טים), אלות, פטישים ומשורים – ולפיכך לעיתים מצב הלכודים הוחמר ואף האזרחים המחלצים נחשפו לסכנה. ההבנה כי במתארים כאלו אזרחים מעוניינים לסייע אך חשים חוסר אונים, והידיעה כי אין להסתמך רק על כוחות החילוץ וההצלה שיגיעו בזמן, מחזקות את הצורך בערכה זו, המעודדת את הקהילתיות ואחוות אזרחים.

הקלטות והפקה מוזיקלית- מאיר סרור

עריכת קטעי וידיאו וסאונד- עדי סאב

תרגום- אליה סופר, חבצלת סופר

Voice over- דביר קלמר, חבצלת סופיר, אנימייקר וייס

בית דפוס- קולור טאץ תל אביב.

_______________________

ariel9m@gmail.com

אינסטגרם: arielle.design

אינסטגרם 2: ariellmor

מנחה: ערן אפלבוים